Witam serdecznie !!!

wtorek, 13 listopada 2012

Spotkanie w Kulkowie

W Chorzowie w starej kamienicy przy Rynku jest  miejsce, które zainteresuje wszystkich robótkowo zakręconych   -  KULKOWO.
Co jakiś czas Gospodyni zaprasza na Forum  Szyjemy po godzinach wszystkich chętnych na spotkanie.
Ostatnie odbyło się w minioną sobotę 10.11.2012 o godz. 15  i skończyło się po godz. 20 .
Podczas tych kilku godzin, które zleciały, jak krótka chwila mogłyśmy porozmawiać przy kawie i ciastkach, o naszych robótkach i nie tylko.
Podziwiałyśmy gotowe prace koleżanek - szyte, haftowane i wiele innych.
ReniaS pokazala cudną makatkę "krawiecką" maszyna do szycia została uszyta z metek ubraniowych.
Druga makatka-zasłonka, którą Renia pokazała, również bardzo mi się podobała - kwiaty "haftowane " na czarnym tle zwykłą maszyną do szycia.
Katik pokazała piękne szyte choinki oraz przesłodkiego reniferka.
Grażyna pokazało nową Kołderkę za jeden uśmiech, elementy swojego fioletowego patchworka oraz  części nowych RR patchworkowych, które powstają na Forum Kołderki za jeden uśmiech"
Długo tak mogę wymieniać, ale może któraś z koleżanek podzieli się zdjęciami.
Ursa Vavur podczas spotkania pokazała, jak wykonać sznury koralikowe szydełkiem.
Ja chętnie bym się nauczyła tej sztuki, ale przy pomocy igły.
Wiem, że można wykonać "węże koralikowe" igłą, są jednak sztywniejsze niż te zrobione szydełkiem.
Tradycyjnie na spotkanich dzielimy się tkaninami, tym razem było trochę świątecznych materiałów, które zostaną wykorzystaniu przy tworzeniu nowych dekoracji na Boże Narodzenie.
Było też kilka ciekawych  gazet i książek patchworkowych itp, w których znalazłam inspirację do kolejnego patchworku z cyklu "ogród wiejski" z drobnych kwiatowych łączek :):)

Dziękuję bardzo  Ani  za zaproszenie, wszystkim koleżankom za wspaniałą atmosferę i przepyszne jedzonko. Dziękuję za nowe tkaninki ze świątecznymi motywami.
Czekam niecierpliwie na kolejne wstępnie zapowiadane na styczeń spotkanie w Kulkowie.

Po każdym takim spotkaniu bratnich dusz czuję niedosyt. Kilka godzin mija zbyt szybko, zawsze braknie czasu, żeby wszystkie robótki  dokładnie pooglądać, żeby porozmawiać z każdą koleżanką.

Tradycyjnie mój aparat został w torbie, ale mam nadzieję, że jakieś zdjęcia ze spotkania znajdą się na stronie Kulkowa http://www.facebook.com/Kulkowo

Ps.:Wiem,że taki suchy opis bez dokumentacji jest bezwartościowy, ale często człowiek zapomina o wszystkim podczas takich spotkań. Nadal jeszcze żadna z koleżanek nie pokazała zdjęć :(:(


Pozdrawiam serdecznie wszystkich Gości i Obserwatorów !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz