Witam serdecznie !!!

sobota, 30 lipca 2016

Światowy Dzień Haftu - 30 lipca i 4 etap projektu Susan Hoekstra " Feuilles d'ananas.

Witam serdecznie !!!

Z okazji Światowego Dnia Haftu życzę wszystkim hafciarkom równych krzyżyków i innych ściegów, wspaniałych  pomysłów i inspiracji, radości ze swoich prac i mnóstwo czasu na realizację robótkowych planów. 


World Embroidery Day 30 of July

Takie Święto należy uczcić ............ haftem. Ja postanowiłam rozprawić się z zaległościami przede wszystkim z tegorocznym projektem ANG Stitch of the Month prezentowanym na blogu Polski Needlepoint

Skończyłam marcowy etap w terminie pokazany tutaj. Zaczynam kwietniowy fragment :) Tłumacznie instrukcji można zobaczyć tutaj na blogu Polski Needlepoint. 


 Do pierwszej części wykorzystałam sztynowej muliny DMC nr S326, haftowałam 3 nitkami, a należało 4, żeby nie było prześwitów. Ponieważ już musiałam pruć, przez nieuwagę zaczęłam haftować kordonkiem zamiast muliną, zostawiłam te 3 nitki satyny i prześwity. W kwietniu rzadki haft i tak nie zakrywa kanwy w moim przypadku to monokanwa Zweigart Twist 18ct.

Haft złotą nitką wymaga poprawy, bo jest praktycznie niewidoczny. Teraz pora na spóźniony majowy etap.

Historia

Święto uczciłam, tak jak należało haftem. Mam nadzieję, że Wy również :) 
Na FB jest specjalna strona poświecona Światowemu Dniu Haftu , na której można pokazać swoje warsztaty i hafty oraz złożyć życzeniaPozdrawiam świątecznie !!!

8 komentarzy:

 1. Wzajemnie!
  świetny haft, dla mnie mistrzostwo świata

  OdpowiedzUsuń
 2. I żeby nici się nie plątały i kanwy nie farbowały, a metalizowane tak nie wkurzały i pomocnicze kratki ładnie się spierały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobre, praktyczne życzenia Annette - dziękuję i nawzajem :)
   Pozdrawiam słonecznie.

   Usuń
 3. Dołączam się do życzeń od Annette :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Gosiu i pozdrawiam słonecznie.

   Usuń
 4. Jednak dużo roboty przy tym hafcie. Niemniej warto się pomęczyć i później móc podziwiać efekty.
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dużo dziubania :) Lubię, ale niestety inne rzeczy były ważniejsze :) Niedługo pokażę "maj" i znowu przerwa, bo muszę ślubną kartkę i weselną biżuterię zrobić :)

   Usuń