Witam serdecznie !!!

środa, 25 września 2013

Wspólnie pomogliśmy Kacperkowi

W Wiadomościach Rudzkich z dn. 11.09. 2013 ukazał się artykuł, na który wszyscy mieszkańcy czekali. Na szczęście już wcześniej pojawiały się pozytywne informacje:


Tutaj treść artykułu ze strony internetowej http://wiadomoscirudzkie.pl/aktualnosci/zobacz/2575

Operację udało się przeprowadzić dzięki błyskawicznie szybkiej akcji pomocy, dzięki zaangażowaniu i ofiarności całej naszej społeczności oraz dzięki pomocy ludzi z całego kraju.
Zaczęło się kwestą po Mszy Św. dla dzieci w Kościele Św. Barbary w Bykowinie, zorganizowaną przez Dyrekcję i Radę Rodziców Przedszkola nr 47 - 19.05.2013   za zgodą i poparciem naszego Księdza Proboszcza - trochę wspomnień z mojego "podwórka"


 Po południu w tym samym kościele odbył się koncert z udziałem dzieci z Przedszkola nr 47, uczniów Gimnazjum nr 6, zespołów - Boże Nutki, Capax Dei, z Gimjazjum nr 7 oraz Kwartetu z Teatru  Rozrywki w Chorzowie.
Pierwszy z lewej stoi właśnie Kacperek Chmiel, dla którego jest ten wspaniały koncert organizowany.
Dochód z tego jednego dnia przerósł nasze oczekiwania, ale to oczywiście kropla w morzu !!!Tutaj zdjęcie z drugiego Kościoła w naszej dzielnicy pochodzące z http://wiadomoscirudzkie.pl/aktualnosci/zobacz/2208
 Tutaj Kacperek pierwszy z prawej

Potem odbył się festyn przedszkolny podczas, którego udało nam się sprzedać nasze i nie nasze twory robótkowe pokazywane w moim blogu kilkakrotnie . Grafika zaprojektowana i wydrukowana na wizytówkowym kartonie przez mojego syna. Jeszcze raz dziękuję wszystkim koleżankom za ich ich dar serca

Nasze prace zapakowane; biedronki przyniosły szczęście naszemu stoisku, które z powodu remontu przedszkola znalazło się na obrzeżu placu zabaw na niezbyt równym terenie


 Tutaj tylko pierwsze zdjęcia podczas organizowania stoiska, potem już nie było czasu  :)

Podobne akcje w całym mieście organizowane przez przedszkola, szkoły, zakłady pracy, organizacje społeczne  oraz ogólnopolska akcja fundacji http://www.corinfantis.org/ zakończyły się sukcesem.


Ps. Kolejne artykuły


Tylko, że jeszcze tyle osób czeka na pomoc ...........

7 komentarzy:

 1. fantastyczne wiadomości ..
  dobrze,że są ludzie dobrej woli
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś Kasiu jedną z nich !!!
   Pozdrawiam słonecznie.

   Usuń
 2. Niesamowicie dobre serca... Podziwiam, gratuluję i razem z Wami cieszę się z cudownych wiadomości, a dla Kacperka mnóstwo zdrówka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kacperkowi teraz dużo sił życzymy - ma do nadrobienia mnóstwo przyjemności, które go omijały.
   Dziękuję Ilonko i ściskam mocno !!!

   Usuń
 3. To cudowna wiadomość!
  Pięknie wszystko zorganizowałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie zorganizowałam Aniu, ja tylko pomagałam córce, która jest w Radzie Rodziców Przedszkola Integracyjnego 47 do którego razem z naszymi chłopcami chodził Kacperek. Tutaj chciałam pokazać, jak dużo można zrobić w krótkim czasie i w jaki sposób. Moje zasługi nie wiem, czy w promilach można liczyć..... Koralikami się pobawiłam z wnukami; dzięki dobrym sercom naszych koleżanek udało nam się stoisko na festynie zapełnić dokładnie - o tym wszystkim pisałam wielokrotnie w blogu.
   Pozdrawiam serdecznie !!!

   Usuń
  2. To prowizoryczne stoisko jest złożone ze stolików i krzeseł z przedszkola, moje są "ekspozytory" oraz większość fantów :):):):)

   Usuń