Witam serdecznie !!!

środa, 22 maja 2013

Modułowe składanki


Jak już powyciągałam koralikowe przydasie, to idę za ciosem....
Wczoraj  zajęłam się modułowymi bransoletkami. Okazało się, że prawie wszystkie żmijki w rozmiarze 18 cm zostały wykorzystane do młodzieżowych upominkowych bransoletek.
Zostały większe rozmiary - pokazuję hurtem wg rozmiaru moje wczorajsze próby sensownego poskładania mnóstwa najróżniejszych koralików i przekładek modułowych.
Dwie żmijki 18 cm koralikami ceramicznymi, szklanymi, akrylowymi oraz metalowymi przekładkami, przywieszkami i stoperami.
Jestem bardzo niezadowolona ze stoperów z gwintem, nie trzymają koralików w ryzach. Świetne są stopery zatrzaskowe oraz metalowe z silikonową wkładką.
 
Następne żmijki mają długość 19 cm - koraliki najróżniejsze - kryształki, ceramika malowane, szkło, akryl, metalowe przekładki, zawieszki i stopery.


Dwie modułowe bransoletki 20cm i  zawieruszyła się inna ( również 20 cm ) - ciemnozielone marmurki na lince.
 
Teraz już duże rozmiary - 21 cm. Kupiłam dłuższe żmijki, ponieważ duże koraliki na całym obwodzie zmniejszają wielkość bransoletki o ok 2 - 3 cm.  W praktyce jednak takie bransoletki są ciężkie i niewygodne . W ten sposób zostały mi żmijki pasujące na grubsze ręce....

 
Ostatnie już dzisiaj mają długość ok. 21,5 cm. Tu doszły jeszcze lekkie koraliki aluminiowe oraz drewniane. Zostały mi jeszcze do poskładania koraliki w tonacji czarno- białej oraz wiosennej zielono - żółtej. Ja muszę jednak przede wszystkim zająć się moim obowiązkowym haftem ( małym, ale jakoś strasznie męczącym), którego na razie nie mogę pokazać.
 

 
Pewnie jeszcze wiele razy będą układy zmieniane układy koralików.
 Jeżeli ktoś dotrwał to ponudzę jeszcze zdjęciami kwiatów - bratki nadal mają się dobrze; nie przepadają za upałami, ale pogoda taka w kratkę


 
 
Dzisiaj kupiłam kilka pierwszych sadzonek bratków pachnących. Na razie tylko stoją w koszyku w doniczkach, bo muszę kupić jeszcze w  innych kolorach oraz  kwiatki do towarzystwa np. lobelie.


6 komentarzy:

 1. Tereniu jak zwykle cuda tworzysz, piekne bransoletki!

  OdpowiedzUsuń
 2. urocze bransoletki ceramiczne, te 18-tki i 19-tki...:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh jakie piękne kwiaty! A bransoletki wyglądają ślicznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Wam bardzo za odwiedziny i miłe słowa. Pozdrawiam cieplutko, bo jakoś chłodem wieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne bransoletki, zwłaszcza 19-stki :)

  OdpowiedzUsuń