Witam serdecznie !!!

piątek, 21 września 2018

Kartka dla Moniki.

Witam serdecznie!

Monika kolekcjonuje aniołki, więc dziś dostała kolejnego, ale dla odmiany haftowanego na kartce :)
Wzór z kolekcji Christmas Kit - Angel firmy Form-A-Lines. Kolory sobie dobrałam sama :) Haftowałam nićmi do haftu maszynowego firmy  Mettler cieniutką igłą nr 12 do szycia koralików.
Karton perłowy Costellation Jade Riccio 215 gr.
 Baza biała, a piękny podkład pod haft to 1 dwustronny arkusz nr 5 z albumu Lekcja miłości oczywiście z Galerii Papieru. Napis złoty mi najbardziej pasował do haftu, choć za nimi nie przepadam. Perełki i wstążeczki z moich szuflad:)
 Kartka z wkładką w kieszonce wręczona, podobała się, bo co innego miała córka powiedzieć :)
Dziś ponoć ostatni gorący dzień lata, ale mam nadzieję, że jesień jeszcze nam się pokaże z ciepłej słonecznej strony. Ostatnio z córką i całym zwierzyńcem byłyśmy w ogródku, ale tylko na kilka godzin. Wróciłyśmy z torbami jabłek i orzechów, trawnik skoszony, a zwierzęta pobiegały w ogródku. Niestety nie zrobiłam zdjęć harcom kota i psa, ale mam zdjęcia naszego żółwia :)
 Dla ciepłolubnego żółwia greckiego to już chyba rzeczywiście koniec sezonu letniego w ogródku. Teraz już tylko może Tusia wygrzewać się na balkonie, o ile temperatura przekroczy 20 - 22 stopni.
 Oby załamanie pogody nas ominęło, życzę ciepłego, miłego weekendu <3 

14 komentarzy:

 1. Piękny haftowany aniołek, jak i cała kartka - i mówię to obiektywnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się Violka :) Dziękuję bardzo i pozdrawiam słonecznie ( lato żegna się chłodno, ale ze słonkiem)

   Usuń
 2. Aniołek fajny , bardzo mi się podoba ** A żółw boski , chciała bym takiego mieć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo <3 To żółw grecki kupiony przeszło 27 lat temu w Wiwarium w Chorzowie. Ponieważ są pod ochroną ma swój paszport :)

   Usuń
 3. Kartka przepiękna , kolory bardzo dobrze dobrane :) Córka na pewno nie skłamała i kartka się podobała :)) A żółw to prawdziwy ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo <3 Żółw jak najbardziej prawdziwy, żyje już z nami przeszło 27 lat :)

   Usuń
 4. Świetna karteczka ,aniołek piękny chyba jest dosyć trudny do wykonania.Czy ten żółwik zasypia na zimę? Mój kiedyś przyjechał z Algierii ale niestety nie tolerował naszego klimatu ...
  Pokaż kiedyś Tereniu resztę swojego zwierzyńca.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu <3 Dziękuję, aniołek wymaga trochę uwagi :) Żółw nie zasypia u nas, żyje sobie zimą pod grzejnikiem w łazience i praktycznie tylko jeść idzie do swojego kącika w kuchni. Temperatura powyżej 20 stopni jest odpowiednia dla greckiego żółwia. Reszta zwierzyńca to pies i kot mojej córki, z całą bandą jeździmy do ogródka ( ok 30 km).

   Usuń
 5. Aniołek wygląda przepięknie :). Wow żółw ma już 27 lat - to niesamowite :)- nie długo perłowa rocznica :). Ile lat one żyją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Gosiu <3. U nas jest 27 lat, ale nie było wiadomo dokładnie, ile lat miał, gdy go kupowaliśmy. Wg sprzedawcy - ok 25 lat, czyli ma ok 50 lat z +. Wg różnych źródeł żyją 50 - 60 lat lub dłużej w dobrych warunkach. Nasza Tusia również nie mieści się wagowo w opisach; jest duża i ciężka. Latem zawsze z nami jeździ do ogródka i żyje sobie całe dnie wśród traw i niestety moich kwiatków, które przechodząc grządką dokładnie walcuje :( Na noc jest zabierana do domu.

   Usuń
 6. Kartka z Aniołkiem jest rewelacyjna talka subtelna,delikatna:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za odwiedziny i miłe słowa :)
   Pozdrawiam słonecznie.

   Usuń