Witam serdecznie !!!

piątek, 3 listopada 2017

Needleroll "Halloween Hat" część 2

Witam serdecznie!

Moje koleżanki debiutujące w SAL'u Olgi HDstitch pokazały już gotowy haft, a ja dopiero dziś pokażę gotowy 2 etap mojego "cukierka" z kapeluszem.
Tutaj pokazałam 1 część i napisałam o materiałach użytych w nowym projekcie.
 Proste cegiełki na lnie, tzw Flat Pattern Stitch, dały popalić moim oczom. Na monokanwie widać duże otwory i haftuje się bardzo przyjemnie. Musiałam odłożyć haft na kilka dni, akurat w tym czasie udało się trochę posprzątać w ogródku ( w sobotę ciąg dalszy) oraz posprzątać groby rodziny znajdujące się na kilku cmentarzach. Przerwa pomogła, oczy odpoczęły :)
 Bez lupy nie dałabym rady haftować na lnie 32 ct; źle się dzieje :(
 Gotowy drugi etap,czasochłonny drobiazg.
 Dzisiaj rozpocznę etap 3, pojawi się tytułowy kapelusz. Jutro przerwa na dokończenie prac porządkowych w ogródku, m.in tulipany mam jeszcze do posadzenia. Mam być trochę cieplej i oby nie padało.
Gotowy needleroll w wykonaniu projektantki można zobaczyć tutaj, również na Instagramie jest album prac Olgi HDstitchTutaj można zobaczyć kilka prac uczestniczek zabawy.

Życzę wam przyjemnego weekendu!!!


12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Pasujące do tematu :) Już i tak zmieniłam fiolet na cieniowany granat :)

   Usuń
 2. Lubię takie przewlekane hafty (ja je tak nazywam) ładnie widać, jak się niteczki układają raz w jedną, raz w drugą stronę :)
  ps. Tereniu, to czemu nie wyszywasz tego projektu na monokanwie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieram różne tkaniny, żeby hafty były malutkie. Jednak przede wszystkim dlatego, że monokanwy nie można prać. Następnym razem wybiorę tkaninę 25 Ct. Do tej pory nie narzekałam na takie gęste tkaniny.... Idealnie nie są nitki przewlekane w tym hafcie.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Zobaczymy w przyszłym tygodniu, co mi wyjdzie :)

   Usuń
 4. Piękny i bardzo kolorowy haft..;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Dorota i pozdrawiam słonecznie :)

   Usuń
 5. A co ja mam, Tereniu, powiedzieć? Jestem od Ciebie młodsza, a oczy, mimo okularów, i tak odmawiają mi posłuszeństwa. Zestawienie żółtego z niebieskim piękne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Ja sama przemęczam oczy - hafty, koraliki, książki; chyba pójdę na spacer zanim to białe zieleń przykryje... Akurat awizo dostałam, więc nawet cel spaceru konkretny.

   Usuń