Witam serdecznie !!!

niedziela, 23 grudnia 2018

"Wichtelkowy" upominek dla Reni

Witam serdecznie!

Od wielu lat na forum "Kołderki za jeden uśmiech" staroniemiecki skrzacik Wichtel roznosi paczki dla uczestniczek świątecznej zabawy. Tradycyjnie 23.12 o godz. 20 rozpakowujemy nasze paczki, które spokojnie czekają na godz. O.
Nasza "Marysia" w tym roku wylosowała dla mnie Renię, z którą znamy się bardzo dobrze od wielu lat. Jednak zawsze mam problem z decyzją co zrobić, w dodatku w tym roku choróbska i osłabiony wzrok stanowiły duże utrudnienie. Jednak coś powstało, dotarło w ubiegłym tygodniu do koleżanki i już na pewno wie, co znalazło się w paczce.
Opakowania moich upominków można wykorzystać - to tkaniny, w tym wypadku nie świąteczne, a związane z ulubionym hobby Reni - szyciem.
 W bawełnę za starymi maszynami do szycia zapakowałam mały obrazek wyhaftowany wg bezpłatnego wzoru z kolekcji Ellen Maurer-Stroh. Dawno temu byłam zarejestrowana na jej stronie i m.in ten wzór sobie wydrukowałam. Zdjęcia niestety nie oddają prawdziwych kolorów, ale pogoda nie dopisała, a ze mnie nigdy fotografa nie będzie :(
Obrazek oprawiłam w kwadratową ramkę, wymiar w środku 15 x 15 cm.
 Pudełka "otworzę" przy innej okazji :) trochę za dużo zdjęć do pokazania.
Kartka z choinką z bezpłatnego wzoru needlepointowego . Choinka haftowana muliną cieniowaną DMC nr 125 na jednonitkowej monokanwie Royal Canvas 18 ct i ozdobiona koralikami TOHO Round 15 Silver Lined Siam Ruby i TOHO Round 11 Permanent Pfinish Galvanized Starlight.


Przywieszka - serce ubrane w tkaniny, to mój ulubiony "patchwork bez igły", natomiast aniołek pochodzi z charytatywnego kiermaszu rękodzieła ofiarowanego dla ratowania Kacpra Grajdka.
 W innym poście napiszę, o tym co kryją pudełka i oczywiście o tym, co ja znajdę w mojej paczce, która od kilku dni czeka na rozpakowanie :) Moja paczka we właściwym kolorze "opakowania" - piękna tkanina.
Radosnych Świąt w gronie najbliższych!

4 komentarze: